Złoto i srebro dla paralekkoatlety z Szembekowa

Złoto i srebro dla paralekkoatlety z Szembekowa
2020-08-27

Piotr Kąkol na 48. Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Krakowie (21-23.08.2020) zdobył złoty medal w rzucie dyskiem M F56-57 z wynikiem 37,99 m. i srebrny medal w pchnięciu kulą M F56-57 (12, 25 m).

Pan Piotr 16 lat temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku którego stracił nogę. Jest sportowcem i jak sam mówi „sport jest dla mnie siłą i motywacją. Amputacja nogi nie stanie na drodze do moich sportowych celów. Mój cel to zdobycie medalu na paraolimpiadzie w pchnięciu kulą”. Pan Piotr mieszka w Szembekowie i jest zawodnikiem Startu Bydgoszcz. Gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości w przygotowaniach do Paraolimpiady w Tokio!

Dariusz Machajewski

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.