Zmarła dr Maria Skrzypek

Zmarła dr Maria Skrzypek
2020-01-09

Zmarła dr Maria Skrzypek, znana i ceniona kardiolog. Miała 84 lata. Dr Skrzypek była blisko związana z naszą gminą.

Jeśli masz serce chore, Ona Cię wyleczy,
Jeśli masz duszę chorą, skutecznie pocieszy.
Troską Jej Gmina Obrowo i rządzący nią w trudzie.

Marzy, by było kolorowo i weseli byli ludzie.
Wiele dla Gminy zrobiła, przychyliłaby jej nieba.
W dobroci tkwi jej siła.
Ostatnią odda kromkę chleba.
Niezastąpiona jest. Nasza Doktor – Maria S.

Henryk Kasprowicz, poeta obrowski

Doktor Maria Skrzypek angażowała się w solidarnościową działalność opozycyjną. W środowisku lekarskim kolportowała prasę i wydawnictwa podziemne. Była inwigilowana i zatrzymywana przez Służbę Bezpieczeństwa. W wyborach 27 maja 1990 roku została radną Rady Miasta Torunia; mandat zdobywała jeszcze trzykrotnie. W 2016 roku została odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności.

Maria Skrzypek cieszyła się ogromnym zaufaniem społecznym, pacjenci i znajomi darzyli ją szacunkiem i ogromną sympatią. W Osieku nad Wisłą miała domek i działkę, gdzie bardzo lubiła odpoczywać.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 11 stycznia 2020 roku w kaplicy Trójcy Świętej przy kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Toruniu o godz. 12:00.

Wójt Obrowa Andrzej Wieczyński, sekretarz gminy Mirosława Kłosińska oraz pracownicy urzędu przekazują Rodzinie wyrazy współczucia.

zdjęcie: Nowości, www.nowosci.com.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.