Zmotoryzowany Orszak Trzech Króli w Osieku nad Wisłą 2019r.

Zmotoryzowany Orszak Trzech Króli w Osieku nad Wisłą 2019r.
2019-01-11

W naszej tradycji Święto Trzech Króli obchodzimy 6 stycznia. W tym roku, już po raz trzeci z inicjatywy ks. proboszcza Rafała Bogusa został zorganizowany Orszak Trzech Króli. Dostojni Mędrcy ze Wschodu: Kacper, Melchior i Baltazar uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12. Następnie ruszyli w drogę , aby złożyć pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi, tym razem przy pomocy koni...mechanicznych. Trzy motocykle z koszami poprowadziły orszak. W wydarzeniu uczestniczyło wielu parafian oraz gości. Każdy otrzymał koronę oraz śpiewnik z kolędami. Radośnie śpiewając, orszak dotarł do centrum Osieka, w pobliżu szkoły. Wszyscy zatrzymali się aby zobaczyć krótką inscenizację pokłonu Trzech Króli. Mędrcy złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę i udali się w drogę powrotną. Na wszystkich uczestników tego radosnego wydarzenia czekała pyszna grochówka, barszcz oraz ciasta.

 W przygotowanie Orszaku Trzech Króli zaangażowali się: ks. proboszcz Rafał Bogus, O.S.P. Osiek nad Wisłą, K.G.W. Stajenczynki, K.G.W. Osiek nad Wisłą, zespół „Katharsis”, schola „Źródło” oraz Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna.

 

Ewelina Mytlewska

fot. Marek Rabiasz, Maria Kwiatkowska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.