„Znów wędrujemy ciepłym krajem” – WYRÓŻNIENI

„Znów wędrujemy ciepłym krajem” – WYRÓŻNIENI
2017-04-24

Dnia, 22 kwietnia w Czernikowie odbył się XI Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Znów wędrujemy ciepłym krajem”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI z powiatu toruńskiego. Młodzi recytatorzy wykazali się dojrzałością, sięgając po wiersze tego wspaniałego poety. Zespół Szkół w Osieku nad Wisłą reprezentowali: Amelia Kwintera, uczennica IV klasy, Miłosz Bach, uczeń IV klasy oraz Maksymilian Mytlewski, uczeń V klasy. Zadaniem uczestników konkursu była recytacja dwóch wierszy K.K. Baczyńskiego.

Całej trójce udało się zdobyć WYRÓŻNIENIA i nagrody książkowe. Dodatkowo, Miłosz Bach i Maksymilian Mytlewski otrzymali WYRÓŻNIENIA od dyrektora Szkoły Podstawowej w Czernikowie, Dariusza Chrobaka.

Słowa uznania należą się organizatorom za stworzenie przyjaznej atmosfery. Gratulacje dla młodych recytatorów i życzę dalszych sukcesów!

W piątek, 21 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się poetyckie konsultacje dla finalistów XXXII Konkursu Recytatorskiego „WIERSZE, KTÓRE LUBIMY”. Zajęcia były prowadzone przez instruktora STUDIA P., panią Lucynę Sowińską.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.