KOLO 7: Pierwsza pomoc. Mogę pomóc – film dla najmłodszych

KOLO 7: Pierwsza pomoc. Mogę pomóc – film dla najmłodszych
2020-04-29

Katalog obrowskich lekcji online 7: Film „Pierwsza pomoc. Mogę pomóc” przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci. Został przygotowany przez zespół ds. edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Obrowie.

Dowiedz się więcej o KOLO – Katalogu obrowskich lekcji online
 

Zespół ds. edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie przygotował cykl lekcji w formie filmów, podczas których uczeń ma możliwość pracy z nauczycielem. Dzieci samodzielnie radzą sobie z materiałem, a proces nauczania nie spadł na rodziców.

Nauczycielki postanowiły umożliwić swoim uczniom zdalną naukę w sposób, który jest uznany za najbardziej efektywny i dostosowany do potrzeb i możliwości psychoedukacyjnych uczniów klas młodszych.

- Po przeanalizowaniu różnorodnych form nauczania i konsultacjach z rodzicami czy opiekunami uczniów postanowiłyśmy rozpocząć naukę zdalną poprzez tworzenie filmików, podczas których uczeń ma możliwość pracy z nauczycielem. Dziecko może odtworzyć filmik w dogodnym dla siebie i rodziny momencie. Uczeń słyszy nasz głos, a widzi stronę z podręcznika, ćwiczeń lub kartkę z zeszytu w zależności od tego co w danym momencie omawiamy. Cieszy nas fakt, że większość rodziców naszych uczniów jest zadowolona z wybranej przez nas metody. Rodzice podkreślają, że proces nauczania nie spadł na nich, a dzieci samodzielnie sobie radzą z materiałem. Nagrywane lekcje są tworzone zgodnie z rozkładem materiału oraz pozwalają nam na realizację podstawy programowej. Sposób prowadzenia zajęć w formie online jest odpowiedzią na potrzeby uczniów i zgodny ze specyfiką danej klasy. Każda grupa jest inna i wymaga dostosowanych dla klasy działań, form i metod. Oczywistym walorem filmów jest także możliwość kilkukrotnego odtwarzania filmu, powracania do niego. Oczywiście dbamy o to aby zachować stosownie do wieku równowagę między pracą dziecka przy komputerze i poza nim – tłumaczą panie z zespołu ds. edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Obrowie.

Taki sposób nauczania akceptują dzieci i ich rodzice. Wielu z nich przesyła do szkoły zdjęcia, rysunki, filmiki pokazujące samodzielną pracę dzieci.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.