Odnawialne źródła energii

Po ustaniu epidemii koronawirusa rozpoczną się audyty energetyczne związane z dofinansowaniem montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła w budynkach mieszkalnych.

Gmina Obrowo zamierza aplikować o dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła w budynkach mieszkalnych. W lutym br. trwały zapisy osób chętnych do udziału w projekcie. Zainteresowanie mieszkańców było bardzo duże: czterokrotnie przerosło oczekiwania gminy. W związku z tym do wykonania audytu energetycznego zostanie poproszonych 50 pierwszych osób z listy. Wykonanie audytu energetycznego nie gwarantuje jednak uzyskania dofinansowania – jest to uzależnione od tego, jakie środki zostaną przeznaczone naszej gminie w konkursie w ramach Osi priorytetowej 3. Działanie 3.1. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 - 2020 to maj br. Konkurs ma być rozstrzygnięty na przełomie maja i czerwca tego roku.

Audyty będzie przeprowadzał p. Dariusz Odważny z firmy Prosument, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i uzgodnieniu terminu z każdą z 50 pierwszych osób z listy. Firma Prosument przygotuje dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o dofinansowanie. Koszt audytu energetycznego wynosi 500 zł brutto i ponosi ją każdy indywidualnie. Forma płatności do uzgodnienia z audytorem.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną trudno przewidzieć, kiedy faktycznie audyty się rozpoczną. Umówione już audyty są odwołane.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.