03 11 2020: Sytuacja epidemiczna w gminie

03 11 2020: Sytuacja epidemiczna w gminie
2020-11-03

lość chorych mieszkańców naszej gminy wciąż rośnie. Dziś na terenie gminy przebywają już 142 osoby zarażone koronawirusem, a na kwarantannę skierowano 213 mieszkańców. Jedną klasę pierwszą z Brzozówki skierowano na kwarantannę, ponieważ choruje wychowawczyni.

Drodzy Mieszkańcy,

Pani Sekretarz Mirosława Kłosińska i ja odbieramy codziennie dziesiątki telefonów o kolejnych chorych mieszkańcach naszej gminy. Niektórzy przechodzą zakażenie łagodnie, a stan innych jest niestety ciężki i zagrażający życiu. Dziękujemy, że obdarzają nas Państwo tak dużym zaufaniem i mówią nam o swoich obawach. Myślami jesteśmy z Państwem, martwimy się o Was. Wszyscy się przecież dobrze znamy i nawet jeśli czasem różnimy się w poglądach, to w obliczu utraty zdrowia i życia, jednoczymy się, obdarzamy ciepłym słowem i zapewniamy o wzajemnej sympatii. Życzliwość i wspieranie się pomagają nam bowiem funkcjonować w tym niespokojnym czasie.

Z przykrością więc informuję, że ilość chorych mieszkańców naszej gminy wciąż rośnie. Dziś na terenie gminy Obrowo przebywają już 142 osoby zarażone koronawirusem, a na kwarantannę skierowano 213 mieszkańców. W piątek 30 października informowałem Państwa o 101 osobach chorych i 258 na kwarantannie. Liczba więc rośnie.

Niestety, to nie koniec złych wiadomości. Dziś poinformowano mnie, że wychowawczyni jednej z klas pierwszych w szkole podstawowej w Brzozówce ma pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa. W związku z tym wszystkie dzieci z tej klasy skierowano na kwarantannę. Kochani, mamy nadzieję, że wiadomości od Was będą dobre.

Życzę zdrowia!

Andrzej Wieczyński, wójt.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.