30.10.2020. Sytuacja epidemiczna w gminie

30.10.2020. Sytuacja epidemiczna w gminie
2020-10-30

Obecnie na terenie naszej gminy przebywa 101 osób zakażonych koronawirusem. Kwarantanną objętych jest 258 osób. Urząd pracuje, ale zalecamy kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce i w naszym regionie stale rośnie. Niestety, nie inaczej jest w naszej gminie. Dziś na terenie gminy przebywa 101 osób zakażonych koronawirusem. Kwarantanną objęto 258 osób. Nie posiadamy oficjalnej wiedzy, ilu mieszkańców Obrowa jest leczonych w szpitalu na COVID-19.

Czekam na dzień, w którym będę mógł poinformować Państwa, że liczba osób zakażonych i objętych kwarantanną maleje. Obserwuję jednak rozwój sytuacji epidemicznej w kraju, więc nie spodziewam się tak szybko dnia z dobrą informacją. Przeciwnie, sytuacja nie napawa optymizmem. Chyba każdy z nas ma wśród swoich bliskich i znajomych osoby chore lub będące na kwarantannie i czekające na wynik testu.

Koronawirus nie omija również naszego urzędu. Pracujemy w mocno okrojonym składzie. Wielu urzędników wykonuje swoje obowiązki z domu, ale też są też osoby zakażone i na kwarantannie. Wszystkie referaty jednak działają.

Póki co Pani Sekretarz Mirosława Kłosińska i ja pracujemy normalnie, ale rygorystycznie przestrzegamy reżimu sanitarnego. W miarę możliwości prosimy o kontakt telefoniczny z nami, zamiast osobistego. Prosimy także o cierpliwość podczas oczekiwania na obsługę przez pracowników urzędu.  Może warto dla własnego zdrowia przełożyć załatwienie urzędowych spraw na bezpieczniejszy czas? Poddajemy to Państwu pod rozwagę.

W przededniu Wszystkich Świętych prosimy, aby Państwo dbali o swoje zdrowie i ograniczyli spotkanie w większym gronie. Nośmy maseczki, zachowujmy odstęp dla własnego bezpieczeństwa.

Pozdrawiam i życzę zdrowia, wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.