70 chryzantem ozdobiło nasze gminne miejsca pamięci

70 chryzantem ozdobiło nasze gminne miejsca pamięci
2020-11-11

W przededniu Święta Niepodległości kwiatami oddaliśmy cześć naszym przodkom i zasłużonym mieszkańcom gminy. W imieniu mieszkańców groby i miejsca pamięci odwiedzała sekretarz gminy Mirosława Kłosińska.

70 chryzantem ozdobiło nasze gminne miejsca pamięci i groby zasłużonych mieszkańców. Kwiaty stanęły między innymi przy mogile ofiar hitleryzmu w Obrowie, przy pomniku cholerycznym w Zębowie, na tarasie widokowym w Osieku nad Wisłą przy obelisku upamiętniającym utopionych, przy remizie strażackiej w Dobrzejewicach, gdzie w 1945 roku podczas wywożenia min i pocisków tragicznie zginęli mieszkańcy wsi. Chryzantemy zawieźliśmy też na groby dawnych właścicieli majątków ziemskich oraz zmarłych ostatnio radnych, pracowników urzędu i księży. Kwiatami podziękowaliśmy symbolicznie również Fryderykowi Chopinowi. Trzy doniczki stanęły przed Urzędem Gminy w Obrowie.

Chryzantemy otrzymaliśmy od hodowcy kwiatów, który pozyskał pomoc finansową z ARiMR po wprowadzeniu zakazu wizyt na cmentarzach.

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.