Będą nowe drogi

Będą nowe drogi
2017-11-29

Komunikacja to dziś podstawa. Dlatego we współczesnym świecie mnóstwo inwestycji związanych jest z renowacją dróg. I niezależnie od tego, czy jest to autostrada czy droga gminna.

W siedmiu miejscowościach gminy Obrowo będą nowe nawierzchnie dróg. Są to: Brzozówka, Głogowo, Dobrzejewice, Szembekowo, Łążyn, Obrowo, Zębowo.

6 listopada podpisano umowę na wykonanie renowacji 18 odcinków dróg w gminie Obrowo. Oto one wraz z długością, na jakich zostaną odnowione:

W Brzozówce: ul. Wierzbowa (740 m), ul. Agrestowa (290 m), ul. Szkolna (280 m), ul. Gruszowa (580 m), ul. Brzoskwiniowa (260 m), ul. Jodłowa (280), ul Kalinowa (300 m).

W Szembekowie: ul. Osiedlowa (500 m).

W Głogowie: ul. Poziomkowa (250 m), ul. Bażantowa (250 m), ul. Narcyzowa (120 m).

W Dobrzejewicach: Olszówka (w stronę dworca PKP – 365 m) i Olszówka (w stronę Brzozówki – 1050 m).

W Obrowie: ul. Osiedlowa (890 m), ul. Parkowa (190 m).

W Łążynie – Kuźniki (1360 m).

W Zębowie – (920 m) oraz (2340 m).

Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje: wykonanie nawierzchni asfaltowych oraz uzupełnienie pobocza i zjazdów kruszywem łamanym.

Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Torunia.

Termin realizacji zamówienia to 30 sierpnia 2019. Inwestycja będzie finansowana ze środków gminy.

- Podpisaliśmy umowę, która gwarantuje w przeciągu dwóch lat odnowienie w gminie ok. 11 km dróg – mówi wójt Obrowa Andrzej Wieczyński. – Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, ale spełniła nasze kryteria i co najważniejsze zmieściła się w założeniach finansowych gminy. Zamierzaliśmy bowiem przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ok. 2,7 mln zł brutto. Jeśli pogoda pozwoli, pierwsze prace powinny ruszyć nawet w grudniu tego roku.

Odnowienie tak wielu odcinków dróg było możliwe tylko dzięki temu, że gmina sama wykonuje podbudowę pod asfalty. Firma ograniczy się jedynie do położenia nawierzchni.

- Umowy zostały podpisane niedawno, stąd nie mamy jeszcze szczegółowego harmonogramu prac – mówi Miłosz Nowakowski, inspektor ds. dróg i melioracji w Urzędzie Gminy Obrowo. – Najprawdopodobniej zaczniemy od drogi do szkoły w Brzozówce. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Tam panuje duży ruch.

- Wszystkie drogi są ważne – dodaje wójt Wieczyński. – Ale priorytetami są drogi oświatowe. Te, którym autobus dowozi dzieci do szkół. To nie ulega wątpliwości.

(RK)/pozatorun.pl

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.