DZIEŃ BRYTYJSKI W PRZEDSZKOLU W OSIEKU

DZIEŃ BRYTYJSKI W PRZEDSZKOLU W OSIEKU
2015-10-27
Dzieci dowiedziały się jak wyglądają główne symbole Anglii, takie jak: Big Ben, London Eye, Pałac Buckingham, Stonehenge czy Tower Bridge. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały również zdjęcia środków komunikacji miejskiej wykorzystywanych w Anglii: czerwonych piętrowych autobusów oraz czarnych taksówek. 
Duże wrażenie na dzieciach zrobiły zdjęcia z Muzeum Historii Naturalnej, w którym można zobaczyć stałą wystawę dinozaurów oraz kolekcję największych, najrzadszych i najbardziej niezwykłych zwierząt z całego świata. Ogromną sympatią cieszył się także krótki film o jednym z największych parków rozrywki na świecie - Alton Towers, gdzie amatorzy mocnych wrażeń muszą odbyć przejażdżkę na pierwszym akceleratorowym rollercoasterze, kuszącym nawet nazwą: Rita – Królowa Szybkości. Na koniec odbył się krótki quiz, w którym dzieci mogły się wykazać swoją wiedzą o Anglii. Oczywiście rozwiązały go celująco i otrzymały nagrody. Przedszkolaki poznały nowe piosenki i słówka w języku angielskim, uczestniczyły w zabawach i pląsach, a także ze smakiem zjadły ”angielskie muffiny i wypiły cup of tea”.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.