Jubileusz SP w Brzozówce

Jubileusz SP w Brzozówce
2015-11-02
23.10.2015 r. z dumą i satysfakcją przeżywaliśmy ten szczególny dzień w towarzystwie czcigodnych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty - p. Bogna Wojciechowska-Blachowska, Starszy Wizytator KO – p. Jolanta Gruchlik, Starosta Powiatu Toruńskiego – p. Mirosław Graczyk, gospodarz Gminy Obrowo – p. Andrzej Wieczyński, przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych, dyrektorzy szkół, absolwenci i rodzice.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła dziękczynna Msza Św. pod przewodnictwem ks. kan. Andrzeja Pogorzelskiego i ks. prał. Bogumiła Leszcza.
Dyrektor Szkoły p. Anna Koźlikowska w swoim wystąpieniu przywołała wspomnienie o zdarzeniach i ludziach, którzy na przestrzeni lat swoimi umiejętnościami, entuzjazmem i sercem tworzyli szkołę nowoczesną, kolorową i otwartą na potrzeby współczesnego świata.
W uroczystym akcie odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Januszowi Korczakowi podkreślono nieprzemijającą wartość pedagogiki Starego Doktora. Symbolicznie odsunięty latawiec stał się wyrazem lotności umysłów, inwencji twórczej i niewykorzystanego potencjału. Wspólnego dzieła, dorosłych i dzieci.
 Wytwory prac dziecięcych, poświęcone patronowi szkoły stanowiły bogate źródło informacji o wielorakich działań edukacyjnych podjętych w roku szkolnym 2014/2015.
Idee korczakowskie stały się inspiracją do powstania części artystycznej uroczystości. Chór szkolny i przedstawiciele SU Rzeczpospolita Dziecięca zaprezentowali program oparty na kanwie filmu „Czas zostawił ślad – Janusz Korczak nieprzemijający autorytet”, zrealizowanego wspólnie z rodzicami i  nauczycielami  pod patronatem Wójta Gminy Obrowo p. Andrzeja Wieczyńskiego.
Zaprezentowany obraz wychowawcy, nauczyciela, przyjaciela dzieci i młodzieży przypomniał , iż czasy się zmieniają, a idee i wartości nie przemijają.
Święto szkoły stało się okazją do spotkania przyjaciół i ludzi dobrej woli, którzy starają się stworzyć dziecku pozytywny i prawdziwy obraz samego siebie.
„Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi…”.
 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.