KOMUNIKAT WÓJTA GMINY OBROWO

2018-11-09

W związku z organizowanymi Ćwiczeniami pk. RENEGADE- SAREX 
 w dniach 14 - 15 listopada 2018 r. mogą zostać uruchomione syreny alarmowe. Będzie to sygnał trzyminutowy modulowany ostrzegający przed zagrożeniem z powietrza oraz sygnał trzyminutowy ciągły odwołujący zagrożenie. 
Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej RP przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
Jest to ćwiczenie ogólnokrajowe.
Włączenie syren odbędzie się na podstawie §10 ust 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wstąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96).

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.