Organizujemy konkurs literacki. Temat: koronawirus

Organizujemy konkurs literacki. Temat: koronawirus
2020-10-30

Zapraszamy mieszkańców naszej gminy do udziału w konkursie literackim, dotyczącym życia w czasie koronawirusa. Szczególnie przychylnym okiem spojrzymy na prace (wiersze, opowiadania, felietony, mini eseje i inne gatunki) pisane z przymrużeniem oka.

- Organizujemy konkurs, ponieważ chcemy spróbować oswoić lęk przed koronawirusem. Uważamy, że covid-19 jest bardzo niebezpieczną chorobą, która może zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Chcielibyśmy jednak mimo to podkreślić, że z chorobą można sobie poradzić, zwłaszcza gdy ma się wsparcie bliskich osób i lokalnej społecznościmówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

W konkursie mogą uczestniczyć dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, mieszkające na terenie naszej gminy. Każdy uczestnik do końca listopada może jedną pracę zgodną z tematem konkursu. Mile widziane będą teksty  z nutką humorystyczną.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:

  • dzieci i młodzież do 15. roku życia;
  • młodzież od 16. roku życia oraz dorośli.

- Organizujemy konkurs, ponieważ chcemy wyłowić, pokazać i promować talenty literackie mieszkańców naszej gminy. Konkurs ma rozwijać wyobraźnię twórczą i pośrednio również edukować w zakresie ochrony zdrowia przed wirusem SARS- CoV-2wyjaśnia Ewelina Mytlewska, inicjatorka i organizatorka konkursu, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie i podkreśla: - W konkursie nie będą oceniane prace zawierające wulgaryzmy oraz obrażające osoby trzecie.

Oceny przysłanych prac literackich dokona jury powołane przez organizatora. Pracę należy przesłać e-mailem na adres: gokobrowo@wp.pl z dopiskiem „konkurs literacki” wraz z oświadczeniem o treści: „Oświadczam, że jestem autorką/autorem pracy literackiej nadesłanej na konkurs. Utwór nie był wcześniej publikowany i nagradzany na innych konkursach.” W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, miejscowość, numer telefonu, adres e-mail. Obowiązkowe jest też przesłanie zgody na udział w konkursie.

Wszelkich informacji udziela Ewelina Mytlewska, tel. 697 083 076.

Regulamin konkursu

Klauzula zgody na udział w konkursie

Dla zwycięzców gmina funduje atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs odbywa się pod patronatem wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.