Rowery trójkołowe dla osób niepełnosprawnych

Rowery trójkołowe dla osób niepełnosprawnych
2015-10-22
Rowery zostały przekazane do Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą gdzie uczestnikami zajęć są niepełnosprawni mieszkańcy gminy.
Uroczyste przekazanie rowerów odbyło się w dniu 14.10.2015 r w siedzibie ŚDS w Osieku nad Wisłą. Prezenty wręczyła Pani Ewa Zulewska Sekretarz Zarządu Okręgowego PCK w Toruniu. Zgromadzeni  goście oraz przybyła na uroczystość Sekretarz Gminy Pani Mirosława Kłosińska, Dyrektor DPS Domu Kombatanta w Dobrzejewicach Pani Maria Wolska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku n/Wisła Violetta Melerska, podziękowali za wspaniały prezent i wspólnie stwierdzili, że rowery będą spełniały ważną rolę, albowiem pomogą w rehabilitacji i poprawią sprawność fizyczną osób niepełnosprawnych oraz pozwolą na przemieszczanie się i odkrywanie pięknych okolic zwłaszcza nowymi ścieżkami rowerowymi.
Na terenie kilku miejscowości w gminie Obrowo zostały niedawno rozstawione pojemniki PCK do przekazywania niepotrzebnych tekstyliów. Pozyskane środki ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli, przeznaczone są na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz na bieżącą działalność statutową PCK. 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.