WOŚP w gminie Obrowo

WOŚP w gminie Obrowo
2017-01-21

Szkoły z terenu Gminy Obrowo przyłączyły się do ogólnopolskiego XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 15 stycznia 2017 r. wspólnie udało nam się zebrać 39.077,89zł.

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany przez Szkołę Podstawową i Zespół Szkół w Dobrzejewicach był wyjątkowy nie tylko ze względu na przypadający w tym roku jubileusz, ale przede wszystkim dzięki niezwykłemu entuzjazmowi towarzyszącemu wszystkim uczestnikom zabawy, ogromnej rzeszy zgromadzonych w sali gimnastycznej mieszkańców okolicznych miejscowości oraz zebranej kwocie pieniędzy - 18 323,77 zł. Dzięki ofiarności firm  i osób prywatnych, które przekazały atrakcyjne przedmioty na licytację, sprzedaży zapiekanek, ciast i napojów w kawiarence oraz cieszącej się, jak zawsze, ogromnym powodzeniem loterii fantowej zebraliśmy największą jak dotąd sumę i pobiliśmy kolejny swój rekord. Licytację prowadzili z ogromnym zaangażowaniem pani dyrektor - Renata Nowakowska oraz dyrektor gimnazjum – pan Janusz Iwański.  Ogromny aplauz publiczności wzbudził występ nauczycieli gimnazjum, a jeszcze większy uwspółcześniona wersja  bajki o Czerwonym Kapturku przygotowana przez nauczycieli podstawówki.  
Zorganizowanie Finału nie byłoby możliwe bez wsparcia  i zaangażowania wielu przedstawicieli lokalnej społeczności: rodziców uczniów, którzy upiekli pyszne ciasta i obsługiwali kawiarenkę, Rady Rodziców, Straży Pożarnej, a także nauczycieli obu szkół oraz dzieci i młodzieży. Podziękowania należą się również wolontariuszom, którzy zbierali do puszek datki od wszystkich, którzy chcieli wesprzeć ten szczytny cel, jakim była pomoc najmłodszym oraz seniorom.

Również mieszkańcy Obrowa i okolic mieli okazję włączyć się w jubileuszowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To była ósma impreza zorganizowana przez szkołę z Obrowa. Podczas spotkania nie zabrakło loterii, licytacji, słodkiego poczęstunku oraz występów artystycznych naszych uczniów. W tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord zebranych pieniędzy. Po siedmiu latach przekroczyliśmy kwotę 10 tys. zł (dokładnie 10.427,45 zł). Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, mieszkańcom i sponsorom za wsparcie tej pięknej inicjatywy.

W Osieku nad Wisłą tradycją jest organizowanie i przyłączenie się do akcji WOŚP.   Od wielu lat współpracujemy z Toruńskim Sztabem  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co  roku starannie przygotowaliśmy się do tej imprezy włączając  wszystkich pracowników szkoły i przedszkola, uczniów i ich rodziców oraz wszystkich chętnych z Osieka nad Wisłą i okolic, którzy chcą wesprzeć ten szczytny cel. Razem z wolontariuszami  z naszej szkoły kwestowaliśmy w tym dniu na terenie Osieka nad Wisłą Przygotowaliśmy wiele atrakcji  między innymi: aukcję , loterię fantową, konkurs dla rodzin, stoiska z kawą, herbatą, ciastem, zabawy z dziećmi oraz gry stolikowe  i malowanie twarzy. Nawiązaliśmy kontakt z Ochotniczą Strażą Pożarną z Osieka nad Wisłą. Strażacy na zakończenie imprezy przygotowali światełko do nieba. Wspólnie udało nam się zebrać 10276,67 złotych z czego bardzo się cieszymy Wszystko uświetniły występy uczniów. Nie zabrakło atrakcji i niespodzianek.

Jesteśmy dumni z tego, że zaszczyciliście nas Państwo tak wielką frekwencją, serdecznością i szczodrością.

DobrzejewiceObrowo


Osiek

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.