Zawodnicy UKS Kometa Obrowo ze złotem

2020-08-10

To lato sukcesów dla naszych kolarzy z UKS Kometa Obrowo. Krzysztof Gurzyński i Oliwia Gerc przywożą z wyścigów złote medale.

Krzysztof Gurzyński został Mistrzem Polski Szkółek Kolarskich klas VI w jeździe indywidualnej na czas. Kolarze w lipcu zjechali się do Raszkowa, aby rywalizować w jeździe na czas oraz w starcie wspólnym Mistrzostw Polski. Krzysztof na dystansie 5 km wyraźnie pokonał rywali i zapewnił sobie zwycięstwo, a starcie wspólnym zajął znakomite, 10. miejsce. Dobrym wynikiem wykazał się też Hubert Gil, który zajął 16. miejsce w jeździe indywidualnej na czas i 13 miejsce ze startu wspólnego.

- W zawodach debiutowali Mateusz Wiśniewski i Nadia Figurska. Nasz UKS Kometa Obrowo na tych prestiżowych zawodach reprezentowali również Oliwia Gerc, Wojciech Kowalski i Sandra Kaczmarek – relacjonuje Błażej Janiaczyk, trener UKS Kometa Obrowo.

W sierpniu Oliwia Gerc zajęła reprezentowała klub i gminę Obrowo podczas Tour de Pologne Junior i wraz z drużyną CCC Copernicus zdobyła pierwsze 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej. W rozgrywanym w niedzielę 9 sierpnia etapie krakowskim zajęła zaś wysokie, 3. miejsce w kategorii młodziczek.