Zbiórka żołędzi

Zbiórka żołędzi
2017-12-12

To już drugi rok z rzędu, kiedy Koło Łowieckie „Zlot” współpracujące ze Szkołą Podstawową im. mjr Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą organizuje zbiórkę żołędzi, ogłaszając konkurs „Każde dziecko przyjacielem zwierząt”. Myśliwi Naszego Koła są członkami osieckiej społeczności, wykonując polowania i inne czynności związane z gospodarką łowiecką mają na względzie dobro otaczającej nas lokalnie przyrody i jej zachowanie dla przyszłych pokoleń mówi Prezes Koła Stanisław Wierzbowski dodając, że współdziałamy w tym zakresie nie tylko ze szkołą, lecz także z innymi organizacjami społecznymi.

Nadchodząca zima jest najtrudniejszym okresem dla dzikich zwierząt. Rolą człowieka, jest czujne obserwowanie zmieniających się warunków atmosferycznych i szybkie reagowanie w krytycznych momentach. Jako myśliwi w ciągu roku gromadzimy zapasy karmy, która wykładana jest przez cały okres zimy w miejscach do tego specjalnie przygotowanych takich jak paśniki czy pasy zaporowe, aby dopomóc zwierzętom przetrwać zimę.

W październikowej zbiórce wzięli udział uczniowie klas I – VII, którzy zebrali łącznie ponad 100 kg żołędzi. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy I A (wych. Małgorzata Derkowska) i VII A (wych. Katarzyna Bendkowska), którzy zebrali najwięcej żołędzi i tym samym znacząco wpłynęli na wynik szkoły. W nagrodę Koło „Zlot” ufundowało dla młodszych dzieci wyjazd do Cinema City na film „Pierwsza gwiazdka”, a dla starszaków Vaucher do Escape Room na pełne napięcia chwile. Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim uczniom z klas I C, IV A i V B, którzy włączyli się równie czynnie w naszą zbiórkę. Dziękujemy Pani Agnieszce Wiedemeyer, która jako nowy nauczyciel przyrody wsparła nas w tej zbiórce i koordynowała jej przebieg.

Piotr Kowalski
Koło Łowieckie „Zlot”

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.